Alternatywa dla olejowania – balsamowanie włosów

Najpopularniejszą metodą pielęgnacji włosów jest w ostatnim czasie olejowanie włosów. Wykorzystanie naturalnych olejów roślinnych, wiele metod olejowania, różnorodność produktów i oczywiście zaskakująco pozytywne efekty – to tylko niektóre z zalet olejowania włosów. Mimo popularności, ta metoda nie sprawdza się u wszystkich.

Kobiety, u których zawiodło olejowanie, zdecydowały się na test alternatywnego rozwiązania, czyli kremowania włosów. Poniższy artykuł stanowi skoncentrowane kompendium wiedzy na temat balsamowania włosów.

Na czym polega kremowanie włosów?

Kremowanie włosów jest alternatywą dla olejowania, która polega na nakładaniu balsamu na całą długość włosów oraz skórę głowy w celu zapewnienia prawidłowego odżywienia, nawilżenia i wygładzenia kosmyków. Balsamowanie włosów wykonuje się tak samo, jak olejowanie, z kilkoma różnicami (o których poniżej).

Jakie są różnice między kremowaniem a olejowaniem?

Podstawową różnicą jest produkt, który nakładamy na włosy w trakcie zabiegu. W olejowaniu wykorzystuje się czyste oleje roślinne lub różnego rodzaju olejowe mieszanki do włosów. W kremowanie włosów używa się kremów pielęgnacyjnych (niekoniecznie przeznaczonych do włosów), które działają jak balsam do włosów. Różnice są też w aplikacji produktów – wykonuje się ją tak samo, jednak ze względu na konsystencję krem rozprowadza się i utrzymuje na włosach lepiej.

Po co nakładać krem na włosy?

Mamy odżywki do włosów, maski na włosy, odżywcze szampony i oleje, które przyjęły się już niemal wszędzie. Nieuzasadnionym udziwnieniem jest kremowanie włosów. Balsam do włosów, za który posłuży np. niedrogi nawilżający krem do rąk, może mimo wszystko być lepszym rozwiązaniem. Po pierwsze, za balsamowaniem włosów przemawia cena kremów, łatwiejsza w aplikacji formuła, bogactwo olejków w składzie uzupełnione o dodatkowe składniki nawilżające lub odżywiające. Najważniejsze jest jednak, że kremowanie włosów sprawdza się u niektórych kobiet lepiej niż tradycyjne olejowanie.

Czy balsamowanie włosów jest bezpieczne?

Nie ma żadnych przeciwwskazań do balsamowania włosów. Jeśli krem nie wyrządzi żadnej krzywdy na naszej skórze, wrażliwej cerze lub dłoniach, nie ma żadnych powodów, dla których mógłby wyrządzić krzywdę naszym włosom.

Jakich kremów używać na włosy?

Balsam do włosów powinien być przede wszystkim kremem o dobrym składzie, w którym znajdzie się duża ilość naturalnych olejków. Warto zwrócić również uwagę na roślinne ekstrakty i substancje aktywne zawarte w kremie (np. witaminy, substancje nawilżające). Co ważne, do kremowania włosów nie trzeba używać specjalnie przeznaczonych do tego kremów – świetnie sprawdzają się kremy do rąk, balsamy do ciała oraz kremy do twarzy. Wśród włosomaniaczek w balsamowaniu włosów królują kremy marki Isana.