olejek do włosów Nanoil - alternaatywa dla balsamu

Czy olejek do włosów jest dobrą alternatywą dla balsamu?

Jak najbardziej, zachęcam do stosowania olejków na włosy!

Powiedzmy sobie szczerze – tylko olejek do włosów jest w stanie dopasować się do porowatości i budowy włosów, czego nie zrobi żaden inny produkt. Choć balsamy do włosów często zawierają olejki jako dodatek w składzie, to produkt bazujący na olejach jest zdecydowanie lepszy. A do tego lżejszy, bardziej wielozadaniowy i oczywiście naturalniejszy.

 1. Uwielbiam oleje za to, że nie obciążają, bo są lekkie dla włosów. Jeśli dobierze się je odpowiednio, są łatwo absorbowane przez włosy i pozostawiają na nich taką aksamitną otoczkę. Mogłabym dotykać je wówczas godzinami. Balsam nie daje takiego uczucia.
 2. Duży plus za to, że olejki można stosować bez spłukiwania, choć nie wszystkie i w odpowiednio małej ilości. To i tak lepiej niż w przypadku balsamów, które mogą być lekkie, ale zawsze należy je zmyć z włosów, żeby nie skleiły i nie przetłuściły ich.
 3. To właśnie oleje są najbardziej naturalnymi produktami do pielęgnacji. Możemy stosować je samodzielnie lub wybierać tylko naturalne mieszanki olejków dostępne na rynku, bez silikonów, parabenów lub alkoholi. Jak doskonale wiemy, balsam do włosów może mieć sporo niezbyt ciekawych i niekorzystnych dla włosów substancji.
 4. Muszę wspomnieć raz jeszcze o tym, że to olejki można dopasować do struktury włosów, a konkretnie ich porowatości, kierując się zawartością kwasów tłuszczowych. Maska, odżywka czy balsam do włosów nie są tak elastyczne. Mamy co najwyżej wersję do włosów suchych lub nie.
 5. Dla mnie duże znaczenie ma też to, że olej da się stosować na wiele różnych sposobów, a zatem nie jest to kosmetyk, który mnie ogranicza. Nie lubię, kiedy ktoś narzuca mi jeden sposób użycia, który niekoniecznie może odpowiadać moim włosom. Olejki dają tę swobodę i pozwalają pielęgnować pasma wieloma metodami, z których każda ma inne zalety.

Mogłabym powiedzieć jeszcze wiele na temat zalet olejów i metod olejowania. To jednak powinno wystarczyć do oceny tego, która metoda pielęgnacji jest najlepsza. Jak dla mnie, mimo wszystkich zalet balsamów do włosów, olejki są o niebo lepsze. A świetnym przykładem tego jest ten produkt, który chcę właśnie przedstawić. Jedyny gotowy olejek do włosów dopasowany do ich porowatości, bardzo luksusowy i skuteczny. Odkąd wzięłam go w swoje ręce, jestem zakochana i nie zamieniłabym go na żaden inny. Zresztą, możecie się o tym sami przekonać. 🙂

Olejek do włosów Nanoil

Nanoil to ulubieniec tysięcy kobiet. Występuje w trzech wersjach do włosów o różnej porowatości, dlatego każdy znajdzie wśród nich produkt dopasowany do swoich potrzeb. Największa zaleta? Najlepsze, naturalne olejki roślinne skomponowane z uwzględnieniem zależności między kwasami tłuszczowymi a budową włosów. Z całą pewnością to jeden z niewielu tak dobrze działających, luksusowych olejków do włosów.

 

Olejek do włosów Nanoil występuje w trzech wersjach:

 • do włosów wysokoporowatych, czyli zniszczonych, kruchych, matowych, rozdwojonych itp.
 • do włosów średnioporowatych, czyli puszących się, osłabionych, suchych itp.
 • do włosów niskoporowatych, czyli trudnych do suszenia i stylizacji, bez objętości itp.

Mój ulubieniec to zdecydowanie Nanoil do włosów wysokoporowatych, bo ma najlepiej dopasowane do moich potrzeb oleje w składzie. Nie sposób jednak pominąć fakt, że każdy z trzech olejków Nanoil ma perfekcyjny skład, bardzo naturalny, bogaty w olejki o sporej zawartości kwasów omega, wzbogacony o substancje pobudzające wzrost włosów, hamujące wypadanie i składniki kondycjonujące. Co więcej, olejek do włosów Nanoil jest wolny od parabenów i silikonów, czyli tych nieciekawych substancji, które nasze włosy lubią najmniej.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat składników w każdej z trzech wersji Nanoil, ich działaniu i kompozycji – konkretne info znajduje się na stronie produktu (www.nanoil.pl). Zachęcam, żeby ją odwiedzić!

Dowiedz się, jak działa Nanoil!

Najbardziej interesujące są właściwości Nanoil, które oczywiście wynikają bezpośrednio ze składu. Im lepiej dopasowane olejki, tym skuteczniejsza pielęgnacja bez obciążania. Pod względem lekkości formuły i wchłanialności, olejek do włosów Nanoil nie ma sobie równych. Sprawdzi się zarówno na cienkich, jak i na grubych włosach, ponieważ wnika do wnętrza włosów, pielęgnując je dogłębnie, a nie tylko powierzchownie. Warto wyszczególnij jego określone właściwości.

Przede wszystkim bardzo dobrze nawilża włosy i zapobiega utracie wilgoci. Odżywia, wzmacnia i regeneruje włosy, ochraniając je przed ewentualnymi uszkodzeniami na skutek różnych czynników szkodliwych np. temperatury, toksyn, słońca itd. Przede wszystkim jednak domyka łuski włosów i wzmacnia naturalną warstwę wodno-lipidową, która ochrania włosy. Efekt? Piękniejsze, zdrowsze, bardziej elastyczne, mocniejsze, grubsze i pełne blasku włosy.

Innowacyjny, wielozadaniowy olejek do włosów Nanoil oprócz tego, że kompleksowo rozwiązuje większość problemów z włosami, także:

 • wzmacnia i aktywizuje cebulki, dzięki czemu włosy przestają wypadać w nadmiarze, rosną szybciej i pojawiają się tzw. baby hair;
 • reguluje pH skóry głowy, zapobiegając np. łupieżowi lub przetłuszczaniu się włosów, ponieważ można nakładać go także na skórę;
 • może zastąpić produkt do stylizacji włosów, ponieważ skraca czas ich suszenia, ma właściwości termoochronne, podkreśla skręt włosów i ułatwia ich modelowanie.

Nanoil to olejek do włosów, który mimo swojej ekskluzywności, można stosować w domowym zaciszu tak, jak naturalne oleje roślinne. Sposób aplikacji należy dobrać do swoich potrzeb, efektów, jakie chcemy osiągnąć, kondycji naszych włosów i czasu jakim dysponujemy. Zaleca się olejowanie włosów na mokro lub sucho na 1-2 godziny przed myciem, bo działa wówczas najbardziej intensywnie, a rezultaty są najtrwalsze. Najważniejsze jest jednak, że Nanoil można stosować bez ograniczeń i także na skórę głowy, a mimo tego jest bardzo wydajny.

Zalety:

 • to jedyny olejek dopasowany do budowy włosów,
 • zawiera najlepsze, naturalne oleje i składniki kondycjonujące,
 • działa dogłębnie i bardzo szybko poprawia kondycję włosów,
 • nadaje się do olejowania włosów i skóry głowy,
 • nie zawiera silikonów i parabenów, jest lekki i bezpieczny.

Wady:

 • przed jego zakupem trzeba określić porowatość swoich włosów.